4 skuadra të Serie A dhe Premier League, në kërkm të Milot Rashicës

Publikuar tek: sport, më 19:46 19-03-2016 4 skuadra të Serie A dhe Premier League, në kërkm të Milot Rashicës

Skuadra e Napolit në Itali dhe Southampton, Everton dhe Tottenham në Angli janë vënë në ndjekje të talentit të Kombëtares Shqiptare, Milot Rashica.

Mediat italiane flasin për një shtim të madh të interesin për Rashicën, ndërsa pritet performanca e tij me Kombëtaren në miqësoren kundër Luksemburgut. 17 vjeçari ka siguruar së fundmi një ftesë nga trajneri Gianni de Biasi.

Rashica ka shënuar 7 gola në 25 ndeshje, duke dhënë edhe 5 asist, në skuadrën e tij holandeze Vitesse.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025938034057617
array(1) { ["section"]=> string(72) "4-skuadra-te-serie-a-dhe-premier-league-ne-kerkm-te-milot-rashices-35527" }