4 viktima nga Covid në Greqi në 24 orët e fundit, ja sa raste të reja

Publikuar tek: rajon, më 16:34 31-08-2020 4 viktima nga Covid në Greqi në 24 orët e fundit, ja sa raste të reja

Situata vijon të jetë shqetësuese në Greqi sa i përket pandemisë së koronavirusit.

Autoritetet greke kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit 4 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, duke e çuar kështu numrin e viktimave në total në 266.

Gjatë ditës së fundit janë shënuar 183 raste të reja, 10 prej të cilëve janë identifikuar në pikat kufitare.

36 pacientë po trajtohen në intubim. Mosha e tyre mesatare është 69 vjeç. 10 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra.

Kujtojmë që deri më tani në vendin Greqi nga koronavirusi e kanë humbur jetën 266 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkaur në 10.317.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Ju pret një vjeshtë e nxehtë', kreu i opozitës maqedonase paralajmëron Zaev: Do t'u kundërvihemi politikave tuaja korruptive
Kush është DRITAN ABAZOVIC, shqiptari që ka në dorë QEVERINË e Malit të Zi; Gjukanovic e ka quajtur 'bastard', shqiptari pretendon se është 'kingmaker' »
Article Logic
Execution time: 0.011341094970703
array(1) { ["section"]=> string(75) "4-viktima-nga-covid-ne-greqi-ne-24-oret-e-fundit-ja-sa-raste-te-reja-218796" }