4-vjeçari humbi këmbët nga dhuna e prindërve, fiton një jetë të dytë dhe ecën për herë të parë! (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:22 19-03-2019 4-vjeçari humbi këmbët nga dhuna e prindërve, fiton një jetë të dytë dhe ecën për herë të parë! (VIDEO)

Një vogëlush 4-vjeçar, i quajtuar Tony, nga Anglia ishte pranë vdekjes kur ishte 1 muajsh pasi prindërit e tij e kishin dhunuar dhe i kishin thyer kockat e këmbëve.

Vogëlushi për pak vdiq pasi infektsioni në këmbët e tij e çoi në një gjendje septike (gjendje e rëndë infektive).

Doktorët arritën ta shpëtonin por vogëlushi humbi këmbët e tij. Prindërit e 4-vjeçarit u arrestuan dhe u burgosën ndërsa djali u rrit në spital deri në moshën 2 vjeç. Në atë kohë Paula dhe Marku kërkonin për të birësuar një fëmijë dhe në spital ata gjetën Tonyn me të cilin u dashuruan.

Prindërit e tij të ri tani kujdesen për të dhe madje paguan një shumë të madhe për të krijuar këmbë artificiale për vogëlushin. Ai tashmë ka mësuar të ecë me ndihmën e këmbëve plastike dhe mund të shihet në video duke luajtur në parkun e Lester në Angli.

 

54255884_2800120236672457_326401374008901632_n.png54518397_265342354376050_1940114999087202304_n.png53781352_801385190260461_8637858322420072448_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010451078414917
array(1) { ["section"]=> string(106) "4-vjecari-humbi-kembet-nga-dhuna-e-prinderve-fiton-nje-jete-te-dyte-dhe-ecen-per-here-te-pare-video-157049" }