4 vjet pa njeriun më të besuar, Jozefina Topalli kujton personin e rrallë në politikë dhe shkruan se: “Jemi lloj në shuarje…”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:19 20-04-2017 4 vjet pa njeriun më të besuar, Jozefina Topalli kujton personin e rrallë në politikë dhe shkruan se: “Jemi lloj në shuarje…”

Ish-kryetarja e Kuvendit, njëherësh deputetja e PD-së, Jozefina Topalli kujton se njeriun që i besonte çdo gjë, por që e humbi 4 vjet më parë.

“Kjo në foto është Linda Ihsani. Njeriu që i besoja çdo gjë, kur isha në krye të Kuvendit. Sot bëhen 4 vite që Linda nuk është më. Idealiste, e ditur , e vërtetë, trime...

Ishte ndër ata njerëz që rralle i takon në jetë, e aq më pak në politikë. Sa herë e kam menduar dhe kujtuar edhe ditët e fundit, kur më thoshte: " ... jemi lloj në shuarje"”, shkruan Jozefina në facebook, postim që ajo e shoqëron edhe me një foto të saj me Lindën. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094029903411865
array(1) { ["section"]=> string(126) "4-vjet-pa-njeriun-me-te-besuar-jozefina-topalli-kujton-personin-e-rralle-ne-politike-dhe-shkruan-se-jemi-lloj-ne-shuarje-75776" }