40 të vdekur pas sulmit të Rusisë në një treg ushqimor në Siri, mes tyre gra e fëmijë

Publikuar tek: bota, më 22:09 29-11-2015 40 të vdekur pas sulmit të Rusisë në një treg ushqimor në Siri, mes tyre gra e fëmijë

Të paktën 40 persona janë vrarë pas një sulmi që dyshohet se është kryer nga avionët rus në një prej tregjeve më të populluar të qytetit Ariha në Siri.

Sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut qyteti është sulmuar në disa qendra të ndryshme por dëmet më të mëdha janë regjisturar në tregun pranë provincës Idlib, ku raportohen 40 të vrarë dhe qindra të plagosur.

Nëse konfirmohet se sulmi është ndërmarrë nga Rusia, ky do të jetë një nga incidentet më të rëndë që prej përfshirjes së rusëve në luftime.

d2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025409936904907
array(1) { ["section"]=> string(90) "40-te-vdekur-pas-sulmit-te-rusise-ne-nje-treg-ushqimor-ne-siri-mes-tyre-gra-e-femije-26561" }