40 turistë italianë përfundojnë në urgjencë, u helmuan nga ushqimi në Sarandë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:40 25-09-2015 40 turistë italianë përfundojnë në urgjencë, u helmuan nga ushqimi në Sarandë

Rreth 40 turistë italianë të cilët ndodheshin në një hotel te Shkëmbi i Kavajës në Durrës kanë shfaqur probleme me shëndetin si pasojë e helmimit nga ushqimi i konsumuar.

Besohet se turistët italianë janë helmuar nga ushqimi i konsumuar në sarandë ndërsa pasojat i kanë ndjerë gjatë qëndrimit në një hotel në Durrës, ku edhe është njoftuar urgjenca e spitalit e cila ka dërguar 5 ambulanca në ndihmë të turistëve. Shëndeti i tyre është përmirësuar disa minuta më vonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Julian Sinanaj: Arrestoni ata që kam denoncuar për vrasjen e Konomit, ose nuk flas më
Gjyqtarët e propozuar nga Naço për shkarkim, ja profili dhe shkeljet e tyre »
Article Logic
Execution time: 0.011718034744263
array(1) { ["section"]=> string(82) "40-turiste-italiane-perfundojne-ne-urgjence-u-helmuan-nga-ushqimi-ne-sarande-21651" }