407 kg drogë në thasët me oriz, arrestohet shqiptari në Athinë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:21 31-01-2018 407 kg drogë në thasët me oriz, arrestohet shqiptari në Athinë

407 kg drogë e llojit marijuanë është sekuestruar në Athinë, dhe si pasojë është vënë në pranga një shtetas shqiptar 38-vjeç dhe një shtetas grek i moshës 30-vjeç. 

Droga kishte vlerën e 4 milion eurove, dhe kishte destinacion Hollandën. Policia bën me dije se droga është sekuestruar në thasët me oriz, dhe transportimi po bëhej me dokumente falso.

 Gjatë kontrollit janë gjetur dhe një shumë parash prej 10.000 euro dhe disa pajisje përpunimi. 

Grupi hetimor i policisë greke është duke punuar për kryejen e hetimeve paraprake. 

image-12.jpg

2362664.jpg

image-6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021208047866821
array(1) { ["section"]=> string(68) "407-kg-droge-ne-thaset-me-oriz-arrestohet-shqiptari-ne-athine-108620" }