42 familje rome në Elbasan përfitojnë bonus strehimi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:02 01-06-2017 42 familje rome në Elbasan përfitojnë bonus strehimi

Bashkia e Elbasanit ka shpërndarë tashmë bonusin e strehimit per 42 familje rome.

Informimi rreth metodës sesi do përfitohet ky bonus do të realizohet në terren. Më parë buxheti i Bashkisë së këtij qyteti ishte i pamjaftueshëm për të plotësuar nevojat e gjithë familjeve rome ku në dispozicion të tyre ishin vetëm 6400 Euro për 70 familje aplikuese.

Miratimi i bonusit vjen pas një sërë protestash të zhvilluara nga ana e këtij komuniteti përpara Bashkisë së Elbasanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditen paligjshmëritë, policia kufitare procedon penalisht 10 shtetas
Gazetari publikon rezultatet: Ky është sondazhi i pamanipuluar dhe i papaguar »
Article Logic
Execution time: 0.010387182235718
array(1) { ["section"]=> string(58) "42-familje-rome-ne-elbasan-perfitojne-bonus-strehimi-80820" }