43.4 kg drogë në Portin e Vlorës, kapet transportuesi

Publikuar tek: aktualitet, më 14:45 18-11-2015 43.4 kg drogë në Portin e Vlorës, kapet transportuesi Foto ilustruese

Policia ka sekuestruar 43.4 kg drogë e llojit "Canabis sattiva", në Portin e Vlorës dhe ka shoqëruar poseduesin e saj Genci Gjuzi, 42 vjeç.

Shërbimet e Policisë, rreth orës 12:40, gjatë kontrollit që u kanë bërë automjeteve hyrëse-dalëse, në Portin e Vlorës, kanë konstatuar një automjet tip "Kamion-Renault" (transportues makinash) me targë: AA021MX, i cili dyshohej për lëndë narkotike.

“Strukturat e Policisë së Vlorës, pas kontrollit të imtësishëm që i kanë bërë këtij automjeti, kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde narkotike prej 43.4 kg, "Cannabis" (13 pako), e cila ishte e mbështjellë me lëtër natribani të tejdukshme dhe e fshehur në pjesën e kabinës së këtij automjeti (poshtë sediles)”, thuhet në deklaratën zyrtare të policisë.

Policia ka bllokuar dhe sekuestruar mjetin, gjithashtu ka bërë sekuestrimin e lëndës narkotike, në cilësinë e provës materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tatimorët japin 9 milionë e 500 mijë lekë për Kristin, ja edhe donacionet e Korçës, Durrësit, Dibrës...
Shakaja me ISIS çon në hetim 15 vjeçarin nga Lezha »
Article Logic
Execution time: 0.011900186538696
array(1) { ["section"]=> string(58) "43-4-kg-droge-ne-portin-e-vlores-kapet-transportuesi-25728" }