45-vjeçari i vë zjarrin apartamentit dhe vret me thikë 5 persona, mes tyre një vajzë 12-vjeçare

Publikuar tek: bota, më 11:06 17-04-2019 45-vjeçari i vë zjarrin apartamentit dhe vret me thikë 5 persona, mes tyre një vajzë 12-vjeçare

Një burrë 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Koresë së Jugut në qytetin e Seulit pasi i vuri flakën apartamentit të tij dhe vrau 5 përsona nga goditjet me thikë.

 

Sipas agjensisë prestigjoze Reuters, 42-vjeçari i ka goditur me thikë ndërsa ata përpiqeshin që të shpëtonin. Mes viktimave ishtë dhe një vajzë 12-vjeçare.

13 përsona u plagosën nga zjarri dhe janë në spital. Akti i 42-vjeçarit ka shokuar mediat në të gjithë botën dhe sipas policisë vendase autori kishte shumë borxhe dhe vuri flakën për të marrë paratë e siguracionit por nuk dihet pse vrau 5 personat me thikë.

Ngjarje vërtet tragjike dhe shokuese…

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01073694229126
array(1) { ["section"]=> string(101) "45-vjecari-i-ve-zjarrin-apartamentit-dhe-vret-me-thike-5-persona-mes-tyre-nje-vajze-12-vjecare-160759" }