46 mijë maturantë japin sot provimin e parë

Publikuar tek: aktualitet, më 06:08 23-05-2015 46 mijë maturantë japin sot provimin e parë

Rreth 46 mijë maturantë do t’i nështrohen sot provimit të parë të Maturës Shtetërore. Maturantët do të tesohen mbi njohuritë e  gjuhës së huaj me detyrim. Provimi fillon në orën 10:00 dhe do të zgjasë 2 orë e 30 minuta.

Maturantët duhet të paraqiten në sallat e përcaktuara ku do të zhvillohet porovimi me kartën e tyre të identitetit, përndryshe përjashtohen.

Përgjigjiet do të dalin pas dy javësh, dhe maturanti duhet të marrë  mbi 20% të pikëve që të quhet kalues.

Ministria e Arsimit në bashkëpunim me  Ministrinë e Brendshme dhe Postën Shqiptare, njoftojnë se kanë marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë  dhe transportin e materialeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incident në Vaun e Dejës, PD: Polici qëlloni me pistoletë vëllain e kandidatit
Vlorë, arrestohet 19 vjeçari, ishte në kërkim se kishte vjedhur një bicikletë »
Article Logic
Execution time: 0.011626958847046
array(1) { ["section"]=> string(49) "46-mije-maturante-japin-sot-provimin-e-pare-11766" }