46 vjeçarja angleze seks me të miturin shqiptar, Gjykata e shpall të pafajshme

Publikuar tek: bota, më 19:22 18-12-2015 46 vjeçarja angleze seks me të miturin shqiptar, Gjykata e shpall të pafajshme

Një 46 vjeçare britanike i është nënshtruar një procesi gjqyësor për shkak se akuzohej për ‘abuzim me të mitur’.

Amanda Lockhart ka kryer marrëdhënie seksuale me një 14 vjeçar, për të cilin disa media angleze shkruajnë se është me origjinë shqiptare. Por, pavarësisht se kjo është provuar në gjykatë, Lockhart është shpallur e pafajshme.

Ajo ka argumentuar se i riu e kishte gënjyer për moshën duke i treguar një pasaportë ku pretendohej se ai ishte 17 vjeç. 46 vjeçarja theksoi se nuk do të kryente kurrë marrëdhënie nëse do të dinte moshën reale të djalit.

Gjithsesi, shqiptari ka pretenduar se është detyruar me forcë nga gruaja angleze për të kryer marrdhënie seksuale.

Mediat shkruajnë gjithashtu se 14 vjeçari ka shkrepur me celularin e tij 3 foto të Lockhart në momentin kur ishte nudo, ndërsa ajo pretendon se me fotot i është bërë persion dhe i janë kërkuar shuma të mëdha parash.

46 vjeçarja ka edhe një djalë në moshë më të madhe se 14 vjeçari shqiptar. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016700983047485
array(1) { ["section"]=> string(83) "46-vjecarja-angleze-seks-me-te-miturin-shqiptar-gjykata-e-shpall-te-pafajshme-28093" }