49-vjeçari dhe 3 minorenët tentuan të vidhnin në bashkëpunim, arrestohet në flagrancë grupi

Publikuar tek: aktualitet, më 09:43 18-05-2017 49-vjeçari dhe 3 minorenët tentuan të vidhnin në bashkëpunim, arrestohet në flagrancë grupi

49-vjeçarët dhe 3 minorenët tentuan të vidhnin në bashkëpunim, arrestohet në flagrancë grupi.

Policia e Vlorës bën me dije se ka arrestuar në flagrancë një grup prej 4 personash për vjedhje në bashkëpunim!

Arrestohen shtetasit:

1- Hyqmet Lelaj, 49 vjeç, banues në Vlorë.

2- A.Z., 15 vjeç, banues në Vlorë.

3- K.M., 14 vjeç, banues në Vlorë.

4- A.Z., 14 vjeç, banues në Vlorë.

Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e këtyre shtetasve pasi më datë 17.05.2017, në vendin e stacionit të mallrave të trenit pranë lagjes "24 Maji", këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur 1 rrotë të vagonit të trenit (me aks në mesin e dy rrotave) të cilët kishim për qëllim shitjen e tij për përfitime në grup.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale "Vjedhja e kryer në bashkëpunim" neni 134/2 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen 41 kg kanabis nga “Vila”, ku fshihej droga e 56-vjeçarit
Qarkullonte me pistoletë ne brez, arrestohet i riu në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.023140907287598
array(1) { ["section"]=> string(96) "49-vjecari-dhe-3-minorenet-tentuan-te-vidhnin-ne-bashkepunim-arrestohet-ne-flagrance-grupi-79051" }