Jahti më luksoz që ka parë Shqipëria mbërriti në brigjet tona…Personazhi i famshëm, po sheh nga deti (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:03 15-08-2016 Jahti më luksoz që ka parë Shqipëria mbërriti në brigjet tona…Personazhi i famshëm, po sheh nga deti  (Foto) Superjahti Amphitrite në brigjet shqiptare

Newsbomb.al

Nuk do ta besoni se cili personazh i famshëm ka qëndruar që nga dje dhe vazhdon dhe sot në brigjet shqiptare. Për Shqipërinë është fat që një personazh si ajo, qëndron afër brigjeve, pa i treguar askujt dhe duke dashur të jetë jashtë syrit të medias.

Eshtë jahti luksoz Amphitrite, i krijuar si një jaht luksoz në 2001 dhe që më parë ka qenë në pronësi të aktorit Jonny Deep dhe Angeline Jolie. Madje, filmi The turist, është bërë te ky jaht luksoz. Në vitin 2008 çifti harxhoi edhe 5 milionë paund të tjerë për të rikonstruktuar sipas shijes së tyre superjahtin.

Scremssssssmnd66634hot_1.jpg

Superjahti Amphitrite në brigjet e Porto Palermos, Shqipëri

Screamphitrite111hot_1.jpg

Por ndërkaq, mediat ndërkombëtare kanë dhënë informacionin se JK Rowling, 50 vjeç, autorja e suksesshme e Harry Poter pasuria e të cilës llogaritet mbi 580 milionë paund, e bleu jahtin në fillim të këtij viti.

Shihni ambientet e mahnitshme nga brenda superjahtit:

Scamphitrite222enshot_1.jpg

Sot paradite, ky superjaht është duke shijuar nga bregdeti dhe larg syve të të gjithëve bregdetin shqiptar.

Newsbomb.al mëson se Amphitrite ka qenë gjatë ditës së sotme Butrint, ku me shumë gjasa shkrimtarja JK Rowling ka zbritur për të vizituar bukuritë e qytetit antik, pjesë e Listës së Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Sigurisht, shumë pak autoritete mund të kenë informacion ndërkohë që askush nuk lejohet të afrohet. Rowling e ka blerë jahtin për 22 milionë paund.

Scramphitritettenshot_1.jpg

Autorja e Harry Potter përfundimisht qëndron në brigjet shqiptare. Nuk dihet nëse do të zbresë në tokë, por deri tani, nuk është bërë asnjë kërkesë.

Screeamphitrittetet_1.jpg

Scdfe54545454shot_1.jpg

Screeamphitritete2ot_1.jpg

dfs333nshot_1.jpg

ef3333nshot_1.jpg

f3434fdfdnshot_1.jpg

sdfeegsfgdsfnshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 11.4 kilogramë drogë, arrestohet 28-vjeçari (EMRI)
Akuzohet për mardhënie me dhunë, ndalohet 49-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.0047829151153564
array(1) { ["section"]=> string(11) "49778-49778" }