5 aktorët që i kanë shpëtuar vdekjes gjatë xhirimeve

Publikuar tek: bota, më 14:42 13-07-2015 5 aktorët që i kanë shpëtuar vdekjes gjatë xhirimeve Aktori Jason Statham pas aksidentit

Xhirimet mund të jenë të rrezikshme. Një asistent kameraman humbi jetën gjatë xhirimeve të filmit “Midnight Rider” vitin e kaluar ndërsa shumë aktorë të famshëm kanë pësuar dëmtime serioze.

Ja kush janë 5 aktorët që i kanë shpëtuar për mrekulli vdekjes gjatë xhirimeve:

Aaraon Paul ka shmangur një incident të rëndë gjatë xhirimeve të "Breaking Bad", teksa një erë e fortë rrëzoi një shkëmb që ra në xhamin e parë të automjetit ku ishte ulur Paul.

Isla Fisher ishte duke xhiruar një skenë nën ujë për filmin “Now You See Me” kur u bllokua në një shkëmb dhe iu shkëput oksigjeni. Falë reagimit të shpejtë të një personi sigurie ajo mundi të shpëtojë.

Jason Statham po ngiste një kamion gjatë xhirimit të "Expendables 3" kur frenat nuk po punonin më. Ai shkoi drejt e në Detin e Zi, teksa stafi po tmerrohej. Por Statham mundi të dalë vetë nga kamioni që u fundos për pak sekonda.

Terry O'Quinn e goditi Matthew Fox me një thikë të vërtetë në vend të një thike plastike që përdoret për xhirime. Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe mundi ti shpëtojë incidentit të ndodhur gjatë xhirimeve të serialit “Lost”.

Gjatë filmimit të “The Lone RangerJohnny Depp u rrëzua nga kali në disa shkëmbinj aty pranë. Fatmirësisht Depp ra në këmbë dhe nuk rrezikoi të dëmtohej në kokë, duke marë dëmtime të lehta.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012728929519653
array(1) { ["section"]=> string(58) "5-aktoret-qe-i-kane-shpetuar-vdekjes-gjate-xhirimeve-16059" }