5 pyetje për Erion Veliajn nga Leonard Olli

Publikuar tek: politike, më 16:42 19-04-2016 5 pyetje për Erion Veliajn nga Leonard Olli

Kryekëshillëtari i Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, shprehet përmes një postimi në Facebook se kryebashkiaku Erion Veliaj, “është shembulli i betonizimit dhe mafias të lidhur me të”. Olli i drejton veliajt pesë pyetje lidhur me disa nga projektet më në zë në kryeqytet, përfshi edhe atë të sheshit “Skënderbej”.

“Edhe pse ligjëerisht nuk ka asnjë informim Këshilli Bashkiak për planin urbanistik, Veliaj vijon të promovojë projektin e urdhëruar nga Rama dhe pa asnjë alternativë. Por, duke ndjekur pseudodegjesat e tij natyrshëm vijnë 5 pyetje për Veliajn.

A ka kullë ky projekt mbrapa pallatit të kulturës? A ka kulla tek hyrja e liqenit? A ka kulla tek Sheshi Skënderbej? Po te liqeni a ka beton? Apo janë vetëm ashkla ekologjike e dru sikundër u përbetua se do të kishte?! A është Erinoi sot shembulli me i keq i betonizimit dhe Mafias së lidhur me të?

Pa diskutim po. Më keq dhe se tutori i tij, urdhëruesi dhe zbatuesi 'de facto' i betonizimit!”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090758800506592
array(1) { ["section"]=> string(49) "5-pyetje-per-erion-veliajn-nga-leonard-olli-38083" }