5 shpërthime me bombë në Siri, 40 të vdekur e dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:32 05-09-2016 5 shpërthime me bombë në Siri, 40 të vdekur e dhjetëra të plagosur

Rreth 40 persona kanë humbur jetën në Siri, si pasojë e katër bombave që kanë shpërthyer në territorin e kontrolluar nga qeveria dhe një tjetër në territorin e kontrolluar nga kurdët.

Shpërthimet kanë ndodhur midis orës 8 dhe 9 të mëngjesit në zonat e Damaskut, Homsit, Tartous dhe Hassakeh.

Sulmi me pasoja më të rënda ishte ai në Tartous, në një bazë detare ruse ku rreth 30 civilë humbën jetën dhe 45 të tjerë u plagosën. Organizata terroriste ISIS pranoi autorësinë e sulmeve nëpërmjet agjencisë së tyre të lajmeve Amaq.

Screhdf7f77f7fhot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekspertët: Putin po ndërton bunkerin gjigand, po afron lufta bërthamore
Presidenti i Filipineve e quan Obamën “bir kurve” gjatë konferencës për shtyp »
Article Logic
Execution time: 0.010741949081421
array(1) { ["section"]=> string(71) "5-shperthime-me-bombe-ne-siri-40-te-vdekur-e-dhjetera-te-plagosur-51974" }