5 ushtrime si të largojmë celulitin në kushte shtëpie (foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:19 10-05-2017 5 ushtrime si të largojmë celulitin në kushte shtëpie (foto)

Behari po vjen, dhe duhet menjëherë të eleminohet celuliti nëse doni të dukeni bukur në plazh.

Rreth 90% përqind e femrave kanë celulit, por nëse keni vullnet dhe dëshirë për ta hequr atë, mund t’ia dilni.

Celuliti është një lloj dhjami në një nënshtresë të lëkurës që përmban grupe të kontraktura të indeve lidhëse.

 Ky ind lidhës që varion në trashësi dhe është i lidhur me qelizat dhjamore qëndron aty falë një rrjeti brash, që mbron trupin tonë, duke rrethuar muskujt dhe organet.

Këto 5 ushtrimet që mund ti bënu në kushte shtëpie do të largojnë celulitin nga trupi juaj. Sigurisht që përveç ushtrime ju duhet dhe të mbani një regjim ushqimor.18425931_127742961110203_1519555349_n.png18386980_127743031110196_1377644597_n.png18447733_127743134443519_66840217_n.png18449825_127743277776838_259110503_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 7 bosat shqiptarë kapen me 9 kg drogë në Gjermani
23 vjeçarja u vetëvra me armën e shërbimit, por e ëma ka një peng »
Article Logic
Execution time: 0.010342121124268
array(1) { ["section"]=> string(64) "5-ushtrime-si-te-largojme-celulitin-ne-kushte-shtepie-foto-78189" }