5 viktima nga Covid dhe 88 raste të reja në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar tek: rajon, më 17:04 22-09-2020 5 viktima nga Covid dhe 88 raste të reja në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1618 persona, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivvë 88 prej tyre.

Rastet e reja janë shënuar janë shënuar në Shkup-45, Kumanovë-4, Shtip-1, Prilep-7, Tetovë-6, Strugë-3, Manastir-2, Ohër-3, Gostivar-1, Strumicë-7, Kriva Pallankë-2, Koçanë-3, Makedonski Brod-1, Vinicë-1 dhe Kërçovë-2.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 705 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 16.867.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011600971221924
array(1) { ["section"]=> string(95) "5-viktima-nga-covid-dhe-88-raste-te-reja-ne-maqedonine-e-veriut-gjate-24-oreve-te-fundit-221270" }