5 vite nga vdekja e Sokol Olldashit, ç'bën sot gruaja e tij

Publikuar tek: aktualitet, më 07:32 16-01-2019 5 vite nga vdekja e Sokol Olldashit, ç'bën sot gruaja e tij

Ish deputeti i PD, Sokol Olldashi humbi jetën pesë vite më parë në një aksident në rrugën Elbasan-Tiranë.

 

Vdekja e ish deputetit ishte një humbje e madhe për familjen dhe për këdo që e njihte dhe kishte punuar me të.

Olldashi bën 5 vite që është larguar nga kjo jetë, ndërsa familja e tij bashkëshortja dhe djemtë janë treguar gjithnjë të rezervuar sa i përket ekspozimit në media.

Ka qenë nëna e tij, Kozeta Olldashi dhe i vëllai Ardiani që shpesh ndajnë kujtimet e Sokolit.

Ndërkohë Enkelada, bashkëshortja vijon karrierën e saj si juriste dhe pedagoge. Në një postim të shpërndarë nga vjehrra e saj, Kozeta zbulon se ajo do të jetë lektore në një trajnim të rëndësishëm me temë "Sfidat dhe Perspektivat e Drejtësisë në Shqipëri" , i cili do të mbahet në datën 26 Janar 2019.

kozetaaaa.png

olldashifamily.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot
Importi i makinave të përdorura, ja kushtet që duhet të plotësoni »
Article Logic
Execution time: 0.011370897293091
array(1) { ["section"]=> string(65) "5-vite-nga-vdekja-e-sokol-olldashit-c-ben-sot-gruaja-e-tij-148981" }