5 vite pa Skënder Sallakun, Erion Veliaj i vendos emrin e tij një prej rrugëve të kryeqytetit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:42 12-02-2019 5 vite pa Skënder Sallakun, Erion Veliaj i vendos emrin e tij një prej rrugëve të kryeqytetit

Sot 5 vite më parë është ndarë nga jeta aktori i humorit, Skënder Sallaku.

Në nderim të tij, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dorëzoi familjarëve të tij  “Medaljen e Mirënjohjes” për kontributin dhe energjinë që  i ka dhënë qytetit.

Gjithashtu, Veliaj ka vendosur që një nga rrugët e kryeqytetit do të mbajë shumë shpejt emrin ‘Skënder Sallaku’.

Kujtojmë që Skënder Sallaku është vlerësuar me titujt “Artist i Merituar”, “Artist i Popullit” dhe “Mirënjohja e Qytetit të Tiranës”.

Skender-Sallaku-concentrate.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045280456542969
array(1) { ["section"]=> string(99) "5-vite-pa-skender-sallakun-erion-veliaj-i-vendos-emrin-e-tij-nje-prej-rrugeve-te-kryeqytetit-152526" }