5-vjeçari me leuçemi bën propozim martese infermieres që kujdeset për të (VIDEO-emocionuese)

Publikuar tek: bota, më 17:20 04-02-2016

5-vjeçari, i cili lufton me leuçimi akute limfoblastike, i ka bërë propozim martese infermieres tij të preferuar dhe ajo ka pranuar.

Gideon Robinson është ende 5 vjeç, por prej nëntorit të vitit të kaluar lufton me sëmundjen leuçemi akute limfoblastike dhe ndodhet në spital të San Diego në SHBA-së. Por ai nuk humb shpresat për jetën dhe para disa ditesh ka kërkuar nga infermiera e tij e preferuar të martohet me të.

Ajo i është përgjigjur pozitivisht dhe i ka thënë “me kënaqesi do të bëhem gruaja jote në spital”. Mamaja e djalit ka treguar se kur Gideoni ka parë infermieren për herë të parë, i ka thënë asaj “unë do martohem me të”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072360038757324
array(1) { ["section"]=> string(96) "5-vjecari-me-leucemi-ben-propozim-martese-infermieres-qe-kujdeset-per-te-video-emocionuese-31747" }