5-vjeçari sirian që përloti botën takohet me prindërit, infermierja: Nisi të qante vetëm kur i pa

Publikuar tek: bota, më 10:15 19-08-2016 5-vjeçari sirian që përloti botën takohet me prindërit, infermierja: Nisi të qante vetëm kur i pa

5-vjeçari sirian përloti botën pasi u nxorr nga rrënojat i mbuluar me pluhur dhe gjak pas sulmeve në Alepo, Siri.

“Daily Mail” shkruan se 5-vjeçari ka qenë i tronditur dhe ka folur dhe as nuk ka lëvizur deri në momentin që është bashkuar me prindërit  në spitalin e Alepos.

Sipas një infermierje vogëlushi Omran Daqneesh nuk ka thënë asgjë tjetër përveçse ka kërkuar prindërit e tij,  “Ai nuk tha asgjë, përveçse kërkoi prindërit e tij. Ai nisi të qante vetëm kur pa prindërit e tij”, ka thënë infermierja Abu Rajab.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump i ‘zhveshur’ në New York, qytetarët e fotografojnë dhe qeshin me të (FOTO)
Përpiqet të mbrojë të ëmën nga përdhunuesi, theret me thikë djali 6-vjeçar nga Afrika »
Article Logic
Execution time: 0.012517929077148
array(1) { ["section"]=> string(101) "5-vjecari-sirian-qe-perloti-boten-takohet-me-prinderit-infermierja-nisi-te-qante-vetem-kur-i-pa-50212" }