54 shtet anëtare të UEFA-s votojnë sot për anëtarësimin e Kosovës

Publikuar tek: sport, më 10:45 03-05-2016 54 shtet anëtare të UEFA-s votojnë sot për anëtarësimin e Kosovës

UEFA është mbledhur sot në në Budapest për Kongresin e 40-të dhe do të ketë si pikë shqyrtimi anëtarësimin e Kosovës në UEFA, si anëtarja e 55- me të drejta të plota.

Të paktën 28 vende anëtare të UEFAS duhet të votojnë pro Kosovës sot në mënyrë që  të anëtarësohet, dhe lista e shteteve që votojnë janë:

UEFA12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028825044631958
array(1) { ["section"]=> string(71) "54-shtet-anetare-te-uefa-s-votojne-sot-per-anetaresimin-e-kosoves-39341" }