Bamirësi në Pallatin Mbretëror, "Himn i Jetës" shpërblen Maria Luisa Trussardi dhe Franca Sozzani

Publikuar tek: aktualitet, më 17:02 30-10-2016 Bamirësi në Pallatin Mbretëror,  Bardh Spahia dhe Nausika Spahia

Mbrëmja Milaneze u përfshi nga shirërat, por në Pallatin Mbretëror nuk ka munguar asnjë nga të ftuarit për edicionin e tretë ‘”Himn i Jetës” kushtuar Nënë Terezës së Kalkutës e cila u mbajt më 24 tetor. 

Çmimi i promovuar dhe organizuar nga Shoqata humanitare “Ali Spahia” me regji të Nausika Spahia, Presidente e Shoqatës dhe tashmë Konsulle e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano dhe Bardh Spahia ish-zëvendës Ministër i Shëndetësisë së Shqipërisë, u prezantua përgjatë një darke gala me 90 të ftuar. 

Për nder të personalitetit ka ardhur një operë e artistit të  famshëm bashkëkohor me origjinë shqiptare Helidon Xhixha.

Maria Luisa Trussardi dhe Franca Sozzani u shpërblyen me çmime. Maria Luisa Trussardi mori çmimin për Fondacionin Ferrari Dino, kundër luftës distrofia muskulare.

Të ftuar ishin personalitete të rëndësishme si, Komandanti Suprem, Admiral Roberto Camerini, përfaqësues i marinës italiane, Filippa Lagerback e Barbara Snellenburg, Claudio Brachino dhe gruaja  Barbara Benedettelli  si dhe figura të tjera publike.

14914525_10155311253578765_1506634458_n.jpgSondazh

Article Logic
Execution time: 0.38900589942932
array(1) { ["section"]=> string(11) "57876-57876" }