59 vite bashkë por të ndarë prej 5 muajsh nga COVID-19, ribashkohet më në fund çifti britanik

Publikuar tek: bota, më 10:06 07-06-2020 59 vite bashkë por të ndarë prej 5 muajsh nga COVID-19, ribashkohet më në fund çifti britanik Cifti britanik i ribashkuar pas 5 muajsh te ndare per shkak te koronavirusit

Çifti britanik Peter dhe Doreen Foster, përkatësisht 87 dhe 91 vjeçe, janë bashkuar pas më shumë se 5 muasjh të ndarë për shkak të koronavirusit.

Në muajin shkurt të këtij viti Peter u shtrua në spital dhe nuk kishte më mundësi të kujdesej për Doreen, pasi shëndeti i tij filloi të përkeqësohej dhe u diagnostikua me limfomë, raporton Metro.co.uk.

Kur 87 vjeçari u shtrua në spital, bashkëshortja e tij prej 59 vitesh u dërgua në një shtëpi kujdesi në Sunderland.

Por pas shërimit Peter nuk mundi dot ta takonte doreen, pasi vendi u izolua në 23 mars për shkak të COVID-19, por më në fund është bërë e mundur që çifti të ribashkohet sërish.


PRI_153757443-e1591440938942.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098299980163574
array(1) { ["section"]=> string(99) "59-vite-bashke-por-te-ndare-prej-5-muajsh-nga-covid-19-ribashkohet-me-ne-fund-cifti-britanik-209357" }