6 burra përdhunuan deri në vdekje vogëlushen, dënohen përjetë

Publikuar tek: bota, më 13:29 10-06-2019 6 burra përdhunuan deri në vdekje vogëlushen, dënohen përjetë

Gjykata e Indisë ka dënuar me burgim përjetë 6 burra të cilët ishin akuzuar për përdhunimin dhe vrasjen e një 8-vjeçareje.

 

Sipas CNN, çështja u zbulua para një viti dhe deri sot kishte krijuar një trazi të madhe në Indi pasi qytetarët dhe familja e 8-vjeçares kërkonin drejtësi.

Autorët u akuzuan se mbyllën vajzën 8-vjeçare në një tempull Hindu dhe atje e përdhunuan dhe e droguan për 5 ditë, derisa ajo vdiq. Trupi i saj u zbulua në pyllin afër tempullit pas disa ditësh dhe lajmi solli shokim të madh në të gjithë botën.

Jashtë gjykatës mijëra protestues u mblodhën duke kërkuar dënimin e autorëve.

6 burrat u dënuan përjetë dhe do të kalojnë vitet e mbetura, në burg.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0082330703735352
array(1) { ["section"]=> string(67) "6-burra-perdhunuan-deri-ne-vdekje-vogelushen-denohen-perjete-167651" }