6 ditë pas mbërritjes së dozave të para të Pfizer, Rama tregon numrin e mjekëve të vaksinuar

Publikuar tek: politike, më 10:19 17-01-2021 6 ditë pas mbërritjes së dozave të para të Pfizer, Rama tregon numrin e mjekëve të vaksinuar

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 369 mjekë janë vaksinuar me dozën e parë të Pfizer.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se tashmë këta mjekë janë të mbrojtur nga virusi i rrezikshëm.

Vaksinimi vazhdon sërish në në Qendrën e Vaksinimit në Air Albania Stadium.

"369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19 janë sot më të mbrojtur nga virusi i rrezikshëm, pas kryerjes së dozës së parë të vaksinës antiCOVID në Qendrën e Vaksinimit në Air Albania Stadium, në 6 ditët e para të vaksinimit, teksa procesi do të vijojë edhe sot, pa u ndalur.

Javë pas jave rrisim gradualisht ritmin sipas planit të vaksinimi",- shkruan Rama. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Opozita bashkon minoritetin grek dhe çamët, Dule i gatshëm t’i lëshojë Vlorën Idrizit, ja ku mund të garojë kreu i PBDNJ-së
‘Përplasjet’ e Ramës me Francën dhe BE për vaksinat, s’përmbahet Genc Pollo: Mosmirënjohja, streha e delenxhiut. Ata na dhanë 70 milion euro »
Article Logic
Execution time: 0.011490106582642
array(1) { ["section"]=> string(98) "6-dite-pas-mberritjes-se-dozave-te-para-te-pfizer-rama-tregon-numrin-e-mjekeve-te-vaksinuar-235307" }