6 ditë të bllokuar, ndërpriten kërkimet për tre jetët e minatorëve në Bulqizë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 08-02-2017 6 ditë të bllokuar, ndërpriten kërkimet për tre jetët e minatorëve në Bulqizë

Sot është dita e gjashtë nga shpërthimi i fuqishëm në minierën e Bulqizës dhe ende nuk ka asnjë shenjë mbijetese për tre specialistët kinezë që ishin në vendin e shpërthimit.

 Specialistët e Inspektim Shpetimit të Minierave kanë ndërprerë kërkimet në nivelin e 17 të minierës për shkak të rrjedhjes së vazhdueshme të gazit. Tre minatorët janë rreth 2100 metra në thellësi në nivelin 21 ndërsa shpresat se mund të jenë gjallë janë zbehur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpimet në Berat për naftën, Tushaj inspekton punimet: Së shpejti rezultate edhe në Shpirag 3
Abuzon seksualisht me vajzën e tij 14 vjeçare, gruaja denoncon në polici ish-bashkëshortin nga Saranda tre muaj pas ngjarjes (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012447118759155
array(1) { ["section"]=> string(82) "6-dite-te-bllokuar-nderpriten-kerkimet-per-tre-jetet-e-minatoreve-ne-bulqize-68116" }