6 fëmijë humbin jetën në Francë, autobusi me nxënës përplaset me kamionin (Video)

Publikuar tek: bota, më 10:23 11-02-2016

6 fëmijë kanë humbur jetën pas një aksidenti rrugor ku një minibus me nxënës shkollë është përplasur me një kamion. Ngjarja ka ndodhur në Francë në orën 7:15 të ditës së sotme pranë Rochefort.

Autobusi i shkollës transportonte rreth 17 persona, dhe tre fëmijët pësuan lëndime të lehta, raporton  agjencia e lajmeve AFP.

Një ditë më parë, dy fëmijë, të moshës 12 dhe 15 vjeç, vdiqën kur një autobus i shkollës doli jashtë rruge si pasojë e motit të keq me dëborë, pranë kufirit të Zvicrës, në lindje të Francës.

Autobusi i shkollës transportonte 32 fëmijë në udhëtimin e tij të përditshëm në shkollën e fshatit në Montbenoit kur doli nga rruga duke u marrë jetën fatalisht fëmijëve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elefanti shkatërron 100 banesa, dyqane dhe automjete, krijon panik për 5 orë (Video)
Ribashkohen pas 71 vitesh dhe vendosin ta kalojnë bashkë ditën e Shën Valentinit (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011141061782837
array(1) { ["section"]=> string(78) "6-femije-humbin-jeten-ne-france-autobusi-me-nxenes-perplaset-me-kamionin-32287" }