6 javë pas zgjedhjes kryeprokurore, Edi Rama merr një tjetër vendim në ndihmë të Arta Markut

Publikuar tek: aktualitet, më 19:42 31-01-2018 6 javë pas zgjedhjes kryeprokurore, Edi Rama merr një tjetër vendim në ndihmë të Arta Markut

Që prej më shumë se 6 javë Arta Marku është në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.

Por kryeprokurorja e re nuk ka banesë në kryeqytet dhe është e detyruar që të banojë në një shtëpi me qira.

Për këtë arsye Këshilli i Ministrave në mbledhjen e sotme ka miratuar një dëmshpërblim prej 35 mijë lek të reja për kryeprokuroren që shkojnë për mbulimin e qirasë në Tiranë.

Më poshtë VKM:

Screenshot_8.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011049032211304
array(1) { ["section"]=> string(98) "6-jave-pas-zgjedhjes-kryeprokurore-edi-rama-merr-nje-tjeter-vendim-ne-ndihme-te-arta-markut-108632" }