6 mijë euro për të liruar trafikantin, gjyqtarja Mimoza Margjeka në Apelin e Posaçëm: Më sulmuan se nuk i dhash mandatin një bashkie

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 01-10-2020 6 mijë euro për të liruar trafikantin, gjyqtarja Mimoza Margjeka në Apelin e Posaçëm: Më sulmuan se nuk i dhash mandatin një bashkie Gjyqtarja Mimoza Margjeka

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së parë që e akuzon atë për korrupsion.

Margjeka akuzohet nga SPAK dhe GJKKO se ka marrë 6 mijë euro për të liruar nga burgu një trafikat emigrantësh. Skema u zbardh në kohë nga SPAK dhe në momentin e dorëzimit të parave u arrestuan disa persona, mes tyre gjyqtarja Margjeka dhe bashkëshorti i saj që do të merrte paratë.

“Më sulmuan sepse nuk i dhashë mandatin një bashkie, mendoja se do e bënin dhe gjyqtarë të tjerë. Dua që seancat të jenë publike, ka hapësirë në sallë. Kam lexuar dosjen, nuk ka asgjë. Më akuzojnë se lirova një trafikat për 6 mijë euro, nuk është e vërtetë”, ka thënë ndër të tjera Margjeka për Ora News.

Kujtojmë se Mimoza Margjeka është gjyqtarja që nuk pranoi t’i jepte madnatin ish-kryebashkiakes socialiste të Durrësit Valbona Sako, pas zgjedhjeve lokale të 2019-ës.

Ndërkohë, mësohet se Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Margjekës për praninë e medias në seancë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012735843658447
array(1) { ["section"]=> string(137) "6-mije-euro-per-te-liruar-trafikantin-gjyqtarja-mimoza-margjeka-ne-apelin-e-posacem-me-sulmuan-se-nuk-i-dhash-mandatin-nje-bashkie-222295" }