6 muaj më parë u nda nga jeta gazetari, vajza i dedikon një poezi të ndjerë: Do të jesh shpresa ime, ndaj nuk qaj

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:05 16-11-2016 6 muaj më parë u nda nga jeta gazetari, vajza i dedikon një poezi të ndjerë: Do të jesh shpresa ime, ndaj nuk qaj

Gjashtë muaj më parë, në 16 maj, u nda nga jeta në mënyrë të papritur gazetari e pedagogu Agim Nezaj, pas një sëmundje të rëndë.

Sot, në përkujtim të 6 muajve të ndarjes nga jeta, vajza e tij Ergia Neza, i ka kushtuar të atit një poezi të ndjerë, raporton newsbomb.al.

“Ergia dhe Edona, humbën babain, praninë e të cilit e ndjejnë në çdo moment të jetës së tyre. Ato janë aq krenare dhe mirënjohese, pasi ti i mësove që sikur shqiponjat të fluturojnë mbi stuhitë. Fizikisht të ndarë, por bashkë përgjithmonë” shkruajnë vajzat për Agim Nezën.

Ndërkohë sot, familja thotë se kanë dalë në botim tre libra me autor Agim Nezën, që vetë Gimi ua ka dedikuar studentëve dhe miqve të tij, raporton newsbomb.al.

My Sunshine

You're the person who will tell me everything will be fine,

because you are my sunshine,

You'll be my shield when I am scared,

You'll be the one who will always give me care,

You'll turn the dark into light,

You'll be by my side helping me fight,

You'll give me strength when I'm weak,

In my dreams every word you speak.

You'll be my hope, my smile so I don't cry,

You are my sunshine,

You'll be my wings helping me soar through the sky,

You're always there next to me, yes you are,

by my side calling me : "your shining star".

By:Ergia Agim Nezaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019665956497192
array(1) { ["section"]=> string(116) "6-muaj-me-pare-u-nda-nga-jeta-gazetari-vajza-i-dedikon-nje-poezi-te-ndjere-do-te-jesh-shpresa-ime-ndaj-nuk-qaj-59656" }