6 muaj pa skuadër, mbrojtësi i kombëtares shqiptare transferohet në Itali

Publikuar tek: sport, më 20:59 25-01-2018 6 muaj pa skuadër, mbrojtësi i kombëtares shqiptare transferohet në Itali

Mbrojtësi i kombëtares Naser Aliji pasi qendroi 6 muaj pa skuadër, për shkak se u përjashtua nga Kaizerslautern në Gjermani në orët e fundit të merkatos, tashmë ka gjetur ekip.

Mbrojtësi i lindur në Maqedoni ka kaluar te skuadra italiane Virtus Entela në Serie B,.

Lajmin e ka bërë vetë të ditur Aliji në rrjetet sociale, ku ka postuar dhe fotot duke firmosur për ekipin e ri.

Në postimin e tij, Aliji shprehet shumë i lumtur që po firmos me ekipin e Virtus Entela.

Ndërkohë ende nuk bëhen të ditura detajet e këtij transferimi të Alijit, sa i përket pagës që do të marrë te Virtus Entela apo kohëzgjatjes së kontratës. 

Screenshot_21.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.055531978607178
array(1) { ["section"]=> string(79) "6-muaj-pa-skuader-mbrojtesi-i-kombetares-shqiptare-transferohet-ne-itali-107941" }