6 të vdekur dhe mbi 50 të plagosur nga zjarri në Londër

Publikuar tek: bota, më 11:36 14-06-2017 6 të vdekur dhe mbi 50 të plagosur nga zjarri në Londër

6 të vdekur dhe mbi 50 të plagosur klanë mbetur nga zjarri në ndërtesën 24 katëshe në Londër.

BBC raporton se të dëmtuari, kanë marrë plagë të rënda si pasojë e zjarrit. Disa prej tyre janë në gjendje shumë të rëndë për jetën.

Dëshmitarët kanë treguar për mediat e huaja se kanë parë tmerrin me sy.

Pallati 24  katësh "Grenfell Tower" me 120 banesa është përfshirë nga flakët në Londër. Në vendngjarje ishin të pranishme më shumë se 200 zjarrëfikës. 

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur rreth orës 01:15 të mëngjesit me orën lokale në ndërtesën 24 katëshe në perëndim të kryeqytetit britanik./Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptari rrëfen tmerrin e flakëve në Londër: Dëgjuam britma, njerëz që ulërinin e kërkonin ndihmë!
9 të akuzuar për terrorizëm në Kosovë, komunikonin përmes “Telegram” me Vladimir Muhaxherin »
Article Logic
Execution time: 0.01227879524231
array(1) { ["section"]=> string(61) "6-te-vdekur-dhe-mbi-50-te-plagosur-nga-zjarri-ne-londer-82437" }