6 vite nga masakra e 21 Janarit: Çfarë do bëjë Rama me familjarët e viktimave sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:33 21-01-2017 6 vite nga masakra e 21 Janarit: Çfarë do bëjë Rama me familjarët e viktimave sot

Sot mbushen 6 vite nga tragjedia e 21 janarit ku mbetën të vrarë në Bulevardin e Tiranës katër protestues, Aleks Nikaj, Hekuran Deda, Faik Myrtaj dhe Ziver Veizi.

Pak ditë më parë qeveria miratoi vendimin për të dëmshpërblyer familjarët e viktimave duke akorduar 300 mijë dollarë për çdo familje por ende drejtësi nuk është vendosur.

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka ftuar Salla e Gartave në orën 11:00 familjarët e viktimave dhe më vonë është planifikuar që të gjithë bashkë të shkojnë për të vendosur lule në Bulevard. Rama do të shtojë edhe një drekë rreth orës 12:00, me familjarët për ndër të viktimave në ambientet e “Hotel Tirana”.

“Dëmshpërblyem familjarët e viktimave por është shumë pak. S’kemi dënuar ende Sali Berishën”, u shpreh ditën e djeshme ministri i brendshëm Saimir tahiri duke bërë kështu përgjegjës për masakrën e 21 janarit pikërisht ish-liderin e PD-së, asokohe kryeministër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi këtë mëngjes, aksidenti me motor i merr jetën 21 vjeçarit, në gjendje të rëndë shoku i tij
21 janari: Këto janë pamjet që duhet të shikojë e kujtojë çdo shqiptar (Si u vranë 4 protestuesit- VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01292896270752
array(1) { ["section"]=> string(86) "6-vite-nga-masakra-e-21-janarit-cfare-do-beje-rama-me-familjaret-e-viktimave-sot-66194" }