6 vite pas raportit jo të mirë me Tsipras, Merkel rikthehet në Athinë

Publikuar tek: bota, më 00:10 25-12-2018 6 vite pas raportit jo të mirë me Tsipras, Merkel rikthehet në Athinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë kryeqytetin e Greqisë, Athinën në datat 10 dhe 11 janat të vitit të ardhshëm.

Sipas gazetës greke ‘Protoyhema’, kancelarja do të ketë një takim me Presidentin grek, Prokopios Pavlopoulos, Kryeministrin Alexis Tsipras dhe liderin e opozitës, Kyriakos Mitsotakis.

Ky takim është një surprizë e madhe, pasi viteve të fundit raportet mes Merkelit dhe dhe Tsipras kanë qenë jot ë mira.

Angela Merkel po rikthehet në Athinë pas 6 viteve, hera e fundit kur ajo ka qenë në kryeqytetin grek ishte viti 2012.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096709728240967
array(1) { ["section"]=> string(75) "6-vite-pas-raportit-jo-te-mire-me-tsipras-merkel-rikthehet-ne-athine-146405" }