6-vjeçarja pi ilaç gripal, tenton të hidhet nga ballkoni

Publikuar tek: aktualitet, më 16:01 18-01-2018 6-vjeçarja pi ilaç gripal, tenton të hidhet nga ballkoni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Texax ku një 6-vjeçareje i është dhënë ilaç gripal “Tamiflu” për të stabilizuar gjendjen gripale. 

Por situata nuk ka përfunduar si parashikohej. Iliaçi gripal i ka shkaktuar vajzës haluçinacione të cilat për pak rezultuan fatale për vogëlushen.

6-vjeçarja është larguar nga shkolla, ka mbërritur në shtëpi dhe ka shkuar në dhomën e saj. Më pas ka hipur mbi një tavolinë ku ka tentuar të hidhet. Prindërit kanë mbërritur në kohë dhe kanë parandaluar ngjarjen tragjike.

Sakaq, pas kësaj ngjarje ka reaguar dhe Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Ilaçeve, ku është shpjeguar se ky lloj ilaçi në disa raste mund të shfaqë sjellje jo normale dhe ka efekte anësore. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzimet në Prokurori, Arta Marku kërkon 'ndihmën' e qytetarëve
‘Adriatik Llalla pa shkollë të mesme. Kanë shkuar ta verifikojnë dhe...’ deklarata e fortë »
Article Logic
Execution time: 0.010632991790771
array(1) { ["section"]=> string(62) "6-vjecarja-pi-ilac-gripal-tenton-te-hidhet-nga-ballkoni-107028" }