60 te vdekur nga përmbytjet e mëdha, Irani shpall gjendjen e emergjencës  

Publikuar tek: bota, më 11:22 05-04-2019 60 te vdekur nga përmbytjet e mëdha, Irani shpall gjendjen e emergjencës  

Irani ndodhet në një situatë emergjente pasi si pasojë e shiut të madh gjysma e shtetit është përmbytur.

Deri tani 70 qytete janë evakuuar dhe 60 persona janë gjetur të vdekur. Mijëra persona kanë braktisur shtëpitë ndërkohë që qeveria ka shpallur gjendjen e emergjencës.

Shumë qytetarë kanë nevojë për ujë dhe ushqim, ndërsa organizatat ndërkombëtare kanë arritur në Iran për të ndihmuar të pastrehët.

56734874_401475240583453_8289118922288922624_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013208150863647
array(1) { ["section"]=> string(78) "60-te-vdekur-nga-permbytjet-e-medha-irani-shpall-gjendjen-e-emergjences-159266" }