60 vjeçari nga Rrësheni u hodh nga spitali, Petrit Vasili ‘nuk përmbahet’ për Ramën: Derdimen, ik se mallkimi i shqiptarëve do të marrë frymën gjithë jetën!

Publikuar tek: politike, më 13:36 30-11-2020 60 vjeçari nga Rrësheni u hodh nga spitali, Petrit Vasili ‘nuk përmbahet’ për Ramën: Derdimen, ik se mallkimi i shqiptarëve do të marrë frymën gjithë jetën! Petrit Vasili - Edi Rama

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, reagon ashpër për pacientin me Covid-19 që u hodh në orët e para të ditës së sotme nga Spitali “Shefqet Ndroqi” dhe ndërroi jetë. Ai i kthehet Ramës dhe i thotë se mallkimi i shqiptarëve do e ndjekë si hije e zezë gjithë jetën.

“Kur nuk ju thua dot te vertetat, se te dhembin shume, atehere qep gojen mor derdimen se ju fyen edhe dhimbjen shqiptareve me mashtrimet e tua. Ti je bere i urryer edhe per shqiptarin me te fundit se nuk dhe para' per COVID-in, por jua dhe inceneratoreve dhe PPP-ve. Ik or ik se mallkimi i shqiptareve, qe jua le Pandemine pa drejtim qe infektoi e mori jete njerezish pa u ndalur, do te te ndjeke nga pas si hije e zeze dhe do te ta marre frymen gjithe jeten”, shkruan ndër të tjera Vasili.

Shkrimi i plotë:

Derdimen nuk zgjidhet COVID-i me VIDEO këllira propagandistike, ndaj ik or ik, qe te shpetojne njerezia! O kryeminister fatkeqesi e ketij vendi hap veshet!

836 raste qe perbejne 35% te te testuarve dhe rritje e frikshme e vdekjeve( me shifrat e tua) jane situate shume kritike pavaresisht se cilin idiot a idiote pa moral degjon ti. Nje tjeter humbje jete sot me vetvrasje duke u hedhur nga spitali e nje pacienti ne Sanatorium eshte vertet shume kritike.

Zhgarravino- strategjite e tua nuk kane permirsuar, kufizuar apo ndalur asgje dhe ti nuk jep dot asnje tregues te permirsuar te pandemise. Boll u more me budalleqe VIDEOSH me autoambulanca.

COVID-i eshte ulur kembekryq ne gjithe vendin ti merresh me këllira propagandistike dhe filmon para e mbrapa nje autoambulance per propagande duke ja shpifur njerezve, qe vuajne dhe luftojne per jeten. Je ti pengesa e vetme per te mundur COVID-in. Je ti halli me i madh i shqiptareve ne keto kohe kaq kritike.

Kur nuk ju thua dot te vertetat, se te dhembin shume, atehere qep gojen mor derdimen se ju fyen edhe dhimbjen shqiptareve me mashtrimet e tua. Ti je bere i urryer edhe per shqiptarin me te fundit se nuk dhe para' per COVID-in, por jua dhe inceneratoreve dhe PPP-ve. Ik or ik se mallkimi i shqiptareve, qe jua le Pandemine pa drejtim qe infektoi e mori jete njerezish pa u ndalur, do te te ndjeke nga pas si hije e zeze dhe do te ta marre frymen gjithe jeten!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrugë e re në Njësinë 5, Veliaj: Koha të mos pengojmë zhvillimin e qytetit për bindjet politike
Shqipëria duhet të plotësojë këto DY KUSHTE, ambasadorët e BE-së nuk bien dakort për draft-konkluzionet, Konferenca Ndërqeveritare shtyhet në mars »
Article Logic
Execution time: 0.010694026947021
array(1) { ["section"]=> string(157) "60-vjecari-nga-rresheni-u-hodh-nga-spitali-petrit-vasili-nuk-permbahet-per-ramen-derdimen-ik-se-mallkimi-i-shqiptareve-do-te-marre-frymen-gjithe-jeten-229643" }