600 mijë euro të hedhura në kosh, e pabesueshme si e argumenton Rama shkuljen e bujshme të palmave (SI ISHIN- SI JANË)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:00 10-02-2017 600 mijë euro të hedhura në kosh, e pabesueshme si e argumenton Rama shkuljen e bujshme të palmave (SI ISHIN- SI JANË)

Në autostradën Tiranë-Durrës ka nisur shkulja e palmave të vendosura dy vite më parë nën kujdesin e kryeministrit Edi Rama.

Por ky projekt, përveç pamjes së bukur që krijonte përgjatë rrugës, u kthye në tmerr për drejtuesit e automjeteve, pasi shpejtësia nga 90km/orë u ul në 60km/orë, ndërsa rasti më i rëndë ishte ai i 2016-ës, kur pjesa më e madhe e autostradës u përmbytë, pasi kanalet kulluese ishin bllokuar nga palmat.

Tashmë me planin e ri për zgjerimin e autostradës, 600 mijë eurot e shpenzuara për palmat janë hedhur në kosh. Kryeministri Rama ka një shpjegim qesharak:

“Kur bien pemët, dëmtohen e bien në tokë duhen shkulir dhe ngulur të reja në vend të tyre apo duhen lënë buzë rrugës”, thotë Rama për një komentues duke paralajmëruar një valë tjetër mbjellje-shkuljesh e të tjera para të harxhuara nga taksapaguesit, domosdo.

raj.png

e.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Operacioni masiv i policisë gjatë natës, sekuestrohen 2 ton e 212 kile drogë (DETAJET NGA “ADRIATIKU”- VIDEO)
Këta dy policë meritojnë respekt, zbuloni ç’kanë bërë para pak minutash në Tiranë (DIKUSH I FOTOGRAFON) »
Article Logic
Execution time: 0.013273000717163
array(1) { ["section"]=> string(120) "600-mije-euro-te-hedhura-ne-kosh-e-pabesueshme-si-e-argumenton-rama-shkuljen-e-bujshme-te-palmave-si-ishin-si-jane-68316" }