609 raste të reja nga koronavirusi në Kosovë, rritet numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar tek: rajon, më 15:14 24-11-2020 609 raste të reja nga koronavirusi në Kosovë, rritet numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit

Kosova po përballet me rritjen e numrit të personave të infektuar nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 609 persona, ndërsa 13 qytetarë nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me Covid-19.

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 609 raste pozitive.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Suharekë 3 raste (83,76, 68 vjeç), Prizren 2 raste (62, 57 vjeç), Deçan 1 rast ( 70 vjeç), Kamenicë 1 rast ( 63 vjeç), Junik 1 rast (56 vjeç), Mitrovicë 1 rast ( 83 vjeç), Obiliq 1 rast (75 vjeç), Pejë 1 rast ( 66 vjeç), Prishtinë 1 rast (69 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (67 vjeç).

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi i FORTË i gazetares: Gjoja për maskën, policët i ndalojnë gratë dhe vajzat për t’i marrë numrin e telefonit
Kërcënohet për herë të dytë me vdekje shqiptari Dritan Abazoviç dhe familja e tij »
Article Logic
Execution time: 0.011280059814453
array(1) { ["section"]=> string(101) "609-raste-te-reja-nga-koronavirusi-ne-kosove-rritet-numri-i-viktimave-gjate-24-oreve-te-fundit-228950" }