613 kg kokainë në banana/ Arbër Cekaj bëhet aktiv nga burgu, kallzon në SPAK prokurorin e çështjes dhe oficeren gjyqësore

Publikuar tek: aktualitet, më 12:22 24-12-2019 613 kg kokainë në banana/ Arbër Cekaj bëhet aktiv nga burgu, kallzon në SPAK prokurorin e çështjes dhe oficeren gjyqësore Arber Cekaj, pronar i kompanise \"Arbri Garden\"

Biznesmeni Arbër Çekaj i cili ndodhet aktualisht në burg, ku vuan dënimin me 21 vite burg ka kallëzuar në SPAK prokurorin e çështjes dhe Oficeren e Policisë Gjyqësore.

Mësohet se bëhet fjalë për prokurorin Edvin Kondili dhe oficeren e policisë gjyqësore Migena Haxhia, ku Çekaj pretendon se ka një akt të falsifikuar në lidhjeje me hyrje-daljet e tij në sistemin TIMS.

Kujtojmë që Çekaj u arrestua nga policia për pritjen e 613 kg kokainë në Portin e Durrësit në vitin 2018. Droga ishte fshehur në kontenierë, ndërsa Çekaj përdorte emrin e kompanisë së tij të importit të frutave për të fshehur transportin e drogës.

Ai u arratis nga Shqipëria duke ndërruar mbiemrin nga Arbër Çekaj në Arbër Jansen. Në shkurt të 2018, ai kap në flagrancë nga policia gjermane në një banesë dykatëshe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha i rikthehet videoselfie-ve, mesazh pas vizitës në Thumanë: Vendit i duhet një qeveri e përgjegjshme, që nuk pasurohet mbi rrënojat e tërmetit
Gent Ibrahimi takim ‘blic’ në Elbasan, kush janë 2 kandidatët për drejtues të Prokurorisë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.01111102104187
array(1) { ["section"]=> string(126) "613-kg-kokaine-ne-banana-arber-cekaj-behet-aktiv-nga-burgu-kallzon-ne-spak-prokurorin-e-ceshtjes-dhe-oficeren-gjyqesore-190241" }