64-vjeçarja që solli në jetë dy binjakë merr një vendim të rëndësishëm për fëmijët (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:29 15-03-2017

Gruaja që solli në jetë dy fëmiëj binjakë në moshën 64-vjeçare sot ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm.

Spanjollja Mauricia Ibanez, e cila lindi muajin e kaluar pasi kishte bërë trajtime në Shtetet e Bashkuara, doli nga spitali dje me foshnjet e saj.

Lindja u bë me operacion, kjo edhe për shkak të veçantisë së rastit. Gruaja i ishte nënshtruar një trajtimi për fertilitetin në Shtetet e Bashkuara, siç raportojnë mediet vendase.  
Në vitin 2012, gruaja kishte lindur një vajzë, që më pas ishte marrë nën kujdesin e shërbimeve sociale, pas disa shqetësimeve.  
Nuk është marrë ende asnjë vendim për binjakët e lindur së fundmi.  
 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Profesori që u bë i njohur botërisht thyen heshtjen: Çfarë mendova kur hyjnë fëmijët në dhomë
Marrëveshje të fshehta me mafian dhe krimin, arrestohen 69 politikanë, inxhinierë, biznesmenë dhe profesorë universitetesh »
Article Logic
Execution time: 0.01271915435791
array(1) { ["section"]=> string(94) "64-vjecarja-qe-solli-ne-jete-dy-binjake-merr-nje-vendim-te-rendesishem-per-femijet-video-71951" }