681 të vdekur në 24 orë, publikohen SHIFRAT e Italisë: Rritet numri i personave të infektuar (Bilanci)

Publikuar tek: rajon, më 18:09 04-04-2020 681 të vdekur në 24 orë, publikohen SHIFRAT e Italisë: Rritet numri i personave të infektuar (Bilanci)

681 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali, duke regjistruar një ulje të lehtë të viktimave krahasuar me ditët e mëparshme, ku humbën jetën 776 persona.

Sipas të dhënave të fundit, pavarësisht se sot janë shënuar 85 vdekje më pak, numri i të infektuarëve të rinj nga koronavirusi në 24 orë është rritur. 4.805 raste të reja janë regjistruar së fundmi në krahasim me 4,585 që ishin dje.

Në total në Itali sipas të dhënave të sotme, janë prekur nga covid-19, 124,632 persona dhe kanë humbur jetën 15,362 prej tyre. Ndërkohë në total janë shëruar 20.966 pesona kurse pacientë në gjendje kritike janë 3994.

Screenshot_5.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010339021682739
array(1) { ["section"]=> string(105) "681-te-vdekur-ne-24-ore-publikohen-shifrat-e-italise-rritet-numri-i-personave-te-infektuar-bilanci-201357" }