7 bosat shqiptarë kapen me 9 kg drogë në Gjermani

Publikuar tek: aktualitet, më 21:22 10-05-2017 7 bosat shqiptarë kapen me 9 kg drogë në Gjermani

Policia gjermane ka çuar në pranga shtatë anëtarë të një grupit që merrej me trafikun e drogës, të gjithë shqiptarë, ky arrestim ka ardhur pas hetimeve të gjera të zhvilluara prej muajit prill,

Sipas mediave gjermane, kreu i dyshuar i grupit është raportuar se kishte qëndruar në një strehë azili në Oedheim, ndërsa të tjerë ishin regjistruar si të pastrehë në Heilbronn dhe Karlsruhe.

Përveç dokumenteve të falsifikuara, burrat treguar sasi të mëdha marijuanës. Arrestimet janë kryer në fillim të prill, ndërsa vendimi u publikua sot nga mediat vendase. Gjatë arrestimit, shqiptarët u kapën me 9 kg marijuanë.

Prokurori publik ka lëshuar urdhër arresti ndaj të 7 personave, vendim i marrë edhe nga gjykata e rrethit në Heilbronn. Të arrestuarit janë dërguar në burgje. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020803213119507
array(1) { ["section"]=> string(55) "7-bosat-shqiptare-kapen-me-9-kg-droge-ne-gjermani-78188" }