7 deputetë të opozitës kërkesë urgjente presidentit Meta, zbardhet letra me firma

Publikuar tek: politike, më 13:15 08-11-2017 7 deputetë të opozitës kërkesë urgjente presidentit Meta, zbardhet letra me firma

7 deputetë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim i kanë dërguar një letër presidentit Ilir Meta.

Në letër parashtrohet kërkesa për një mbledhje që ka ndodhur në Këshillin e Sigurisë Kombëtare në nëntor të vitit 2016.

Deputetët Flamur Noka, Myslim Murrizi, Ervin Salianji, Endrit Braimllari, Xhemal Xhunkshi, Isuf Celaj dhe Luan Rama kërkojnë që të dhënat e kësaj mbledhjeje të deklasifikohen dhe të publikohen.

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë u raportua për situatën e drogës.

Deputetët e opozitës i kërkojnë presidentit Meta të publikojë këto të dhëna si dhe angazhimet e institucioneve. 

 

Screenshot_9_copy_copy.jpg

Screenshot_10.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryemadhi dhe Vasili i shkojnë Bashës në zyrën e PD, ç’do bëjnë këtë herë
Bushati flet për takimin me Kotcias: Diskutuam për ato çështje, pasojat e tyre i vuajnë sot shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.011043071746826
array(1) { ["section"]=> string(86) "7-deputete-te-opozites-kerkese-urgjente-presidentit-meta-zbardhet-letra-me-firma-98805" }