“7 gjërat e Veliajt në 7 ditë”, por kryebashkiaku nuk mjaftohet: Jemi ende larg

Publikuar tek: politike, më 12:31 13-09-2015 “7 gjërat e Veliajt në 7 ditë”, por kryebashkiaku nuk mjaftohet: Jemi ende larg

Në ditën e fundit të javës së 6-të që nga ardhja në krye të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka bërë me dije “7 gjëra konkrete në 7 ditë”.

1-Caktuam rregullat e reja të qarkullimit për të siguruar nxënësit

2-Përfunduam ndriçimin e Liqenit Artificial dhe Lanës

3-Vendosëm tabela informuese në qytet për të ndihmuar turistët

4-Filluam pastrimin e Liqenit Artificial të Tiranës

5-Restauruam shatërvanin midis Piramisës dhe Kryeministrisë

6-Nisëm aksionin për heqjen e ndërtimeve pa leje rreth shkollave

7-Rehabilituam rrugën pranë Odeonit të ri të Bektashinjve”, prezanton edhe vizualisht Veliaj i cili gjithsesi duket se ka të tjera ambicie dhe nuk mjaftohet me kaq kur thotë:


“Jemi ende larg ambicies tonë për Tiranën, por po bëjmë çmos për një qytet, ku njerëzit janë më të rëndësishëm se çdo gjë tjetër”, përmbyll kryebashkiaku. Me një falenderim për ata që e mbështetën.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093541145324707
array(1) { ["section"]=> string(81) "7-gjerat-e-veliajt-ne-7-dite-por-kryebashkiaku-nuk-mjaftohet-jemi-ende-larg-20654" }