7 muaj nga GREVA E STUDENTEVE, ja premtimet e pambajtura të qeverisë për UNIVERSITETET (TABELA – TE DHENAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:39 22-07-2019 7 muaj nga GREVA E STUDENTEVE, ja premtimet e pambajtura të qeverisë për UNIVERSITETET (TABELA – TE DHENAT)

Qeveria dhe Universitetet kanë realizuar Brenda afatit tre nga nëntë kërkesat që u bënë nga studentët, në grevën e tyre të zgjatur në fillim të dhjetorit vitin e kaluar.

Qëndresa qytetare, ka bërë një bilanc të premtimeve qeveritare për muajt prill-maj-qershor, prej të cilit ka rezultuar se tarifat dhe bursat; restaurimi I konvikteve dhe portal i transparencës janë tre kërkesat e realizuara Brenda afatit. Ndërkohë që të tjerat që kanë të bëjnë me bordet e administrimit, rishikimi I titujve akademikë, sondazhi I studentëve, biblioteka digjitale e premtimet e tjera plus këtyre, janë të gjitha jashtë afateve, raporton newsbomb.al.

Në një tabelë konkrete , për efektivitetin, transparencën dhe kohën e realizimit, qendresa Qytetare evidenton se 7 muaj pas grevës së studentëve, jo gjithcka është arritur të jetë aty ku duhet, raporton newsbomb.al.

 

67530530_393483848188233_8075923179576492032_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027277946472168
array(1) { ["section"]=> string(109) "7-muaj-nga-greva-e-studenteve-ja-premtimet-e-pambajtura-te-qeverise-per-universitetet-tabela-te-dhenat-172930" }