7 viktima nga Covid në Maqedoninë e Veriut për 24 orë, ja sa raste të reja (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 16:40 21-09-2020 7 viktima nga Covid në Maqedoninë e Veriut për 24 orë, ja sa raste të reja (SHIFRAT)

Shtatë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoni gjatë ditës së fundit.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 552 testime dhe janë regjistruar 45 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 10 janë në Shkup, 4 Kumanovë, Shtip dhe Prilep nga një rast, Tetovë 5, Gostivar 4, Kriva Pallankë dhe Radovish nga një rast, Koçani 9, Probishtip 1, Berovë 5, Dellçevë 1 dhe Kërçovë 2, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 700 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 16.780.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01311993598938
array(1) { ["section"]=> string(88) "7-viktima-nga-covid-ne-maqedonine-e-veriut-per-24-ore-ja-sa-raste-te-reja-shifrat-221139" }